Nyheder & Resultater
Video fra pointturnering i hip hop i dag hos …
Video fra pointturnering i hip hop i dag hos Bendixen Dans
Det gik også godt i latin sektionen – 5 …
Det gik også godt i latin sektionen – 5 medaljetagere i et stærkt felt.
Latin resultater:
U12 New Coming Star
Ditlev & Melissa 3. plads
Amalie & Ida-Marie, samt Tyler & Laura nåede desværre ikke finalen
U16 New Coming Star
Alexander & Sofie 3. plads
U16 Rising Star
Asbjørn & Sigrid 3. plads
Philip & Charlotte 7. plads
Magdalena & Ida Marie nåede desværre ikke finalen
Nordic Open Super Star
2. Jason & Mie
3. Jacob & Loa
Fantastisk succesfuld dag for sportsdanserne fra …
Fantastisk succesfuld dag for sportsdanserne fra Bendixen Dans ved De Danske Danseskolers Sjællandsmesterskaber. 21 par fra foreningen deltog ved turneringen i dag, hvoraf alle nåede finalerne og hele 14 par vandt guld-, sølv- og bronze-medaljer! Her er listen over resultaterne:
Debutant og Rekrutterings-rækker:
Isabella og Ofelia: 3. plads
Laura og Victoria: 6. plads
Philip og Rie: 1. plads / Sjællandsmestre
Henrik og Mette: 1. plads / Sjællandsmestre
Henrik og Marianne: 3. plads
Talent og konkurrence-rækkerne:
Ida Marie og Magdalene: 5. plads
Ditlev og Melissa: 1. plads / Sjællandsmestre
Amalie og Ida Marie: 2. plads
Elias og Laura: 6. plads
Alexander og Sofie: 1. plads / Sjællandsmestre
Peter og Silke: 3. plads
Bertram og Masha: 3. plads
Philip og Charlotte: 4. plads
Henrik og Nadia: 5. plads
Asbjørn og Sigrid: 3. plads
Loa og Jakob: 1. plads / Sjællandsmestre
Peter og Viktoria: 1. plads / Sjællandsmestre
Casper og Josephine: 2. plads
Rasmus og Mathilde: 4. plads
Torben og Birgitte: 2. plads
Ole og Solveig: 4. plads
DDDs SM Voksne Konkurrence …
DDDs SM Voksne Konkurrence
1. plads Jakob og Loa
2. plads Casper og Josephine
5. plads Henrik og Nadia
DDDs SM i Ynglinge Konkurrence …
DDDs SM i Ynglinge Konkurrence
3. plads Bertram og Masha
4. plads Rasmus og Mathilde
DDDs SM i Junior 2 Konkurrence …
DDDs SM i Junior 2 Konkurrence
1. Peter og Victoria
3. Asbjørn og Sigrid
DDDs SM Junior 1 Konkurrence …
DDDs SM Junior 1 Konkurrence
4. Philip og Charlotte
5. Magdalena og Ida Marie
6. Elias og Laura
DDDs SM Børn 2 Konkurrence …
DDDs SM Børn 2 Konkurrence
1. Ditlev og Melissa
2. Amalie og Ida-Marie